Już 9 grudnia 2023 roku w Gdańsku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które połączy w sobie sztukę, modę i dobre towarzystwo. W eleganckich wnętrzach Dworu Bractwa św. Jerzego odbędzie się pokaz mody projektantów z Gdańska. Po pokazie odbędzie się aukcja dzieł sztuki młodych artystów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Wszystkie dochody z wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Fundacji BezHałasu.
To będzie niezapomniana noc, która pozwoli Wam przeżyć prawdziwą ucztę dla zmysłów.
Miejsce: Gdańsk Dwór Bractwa Św. Jerzego 9/12
Czas: 19:00-22:00
Prowadzący: Ireneusz Osiński – znamienity konferansjer, osobistość Radia Biznes,
Plan wydarzenia:
19:00-19:30
- Przybycie gości
- Networking otwarcia
19:30-20:00
- Inauguracja wydarzenia
- Powitanie gości przez przedstawiciela Fundacji BezHałasu
- Wywiad z projektantami mody
20:00-21:00
- Pokaz mody projektantów
- Prezentacja dzieł sztuki młodych artystów
- Aukcja dzieł sztuki
21:00-22:00
- Networking
ok. 22:00 Zakończenie wydarzenia
Niecodzienny pokaż mody.
Kolekcja – Confesio Seculorum stworzona przez:
ubiory- Magdalena Arłukiewicz & akcesoria – Jadwiga Możdżer.
Maski – Tomasz Zabrocki.
Malowane elementy ubioru i masek – malarz Paweł Karczewski,
Uczennice: Amelia Górska i Ola Sobiłomankiet – Anna Adryjanek
biżuteria i makijaż do pokazu Magdalena Purchla.
Muzyka skomponowana do pokazu z pokazem- Igor DIP Koreiwo i Łukasz PAPERISLAND Staniszewski)
Modelki: uczennice szkoły baletowej w Gdańsku
Autor zdjęcia, które użyto w wydarzeniu SmartPhotoLab.pl
Licytacja
Prezentować do sprzedaży będziemy prace młodych autorów:
1. obraz „Elegia” Barbary Kuchnowskiej- 20x20cm, olej na płótnie 2022
Obraz Elegia przedstawia białego ptaka, który martwy spoczywa na trawie muskanej wiatrem. Delikatny powiew szepcze pożegnanie. Jego pióra, choć już pozbawione życia, wciąż emanują czystością. Symbol delikatności, wolności i witalności stał się kruchy i przemijający. Obraz jest swego rodzaju opowieścią, pamięcią o pięknych chwilach, które pozostawiły po sobie jedynie refleksje.
2. obraz „Kwiaciarnia” Filipa Rzodkiewicza,
„Kwiaciarnia” jest to jeden z serii prac Filipa Rzodkiewicza „Handel uliczny” Rzodkiewicz w tych pracach dzieli swój proces twórczy na 3 etapy. 1 etap to kolor, artysta szuka w otaczającym nas świecie kolorów, barw i chaosu, który w etapie 2gim jak to sam mówi w syntetyczny sposób uporządkowuje. Zabieg ten ma na celu grafizację formy, opowiedzenie intrygującej historii w niecodzienny sposób. Etapem 3 cim jest ekspresja, która przybiera różnorakie kształty. Na niektórych pracach, jest to pater w innych geometryzacja form, a w jeszcze innych faktura. Za pomocą tych metod opowiada on sceny rodzajowe w swój autorski sposób. Do stworzenia tej serii prac zainspirowały mnie słowa Andy’ego Warhola parafrazując amerykanie jako naród nie handlują, a tylko kupują i wyrzucają. Skłoniło mnie to do tego aby pokazać nasz Handel w pełnej tego słowa Krasie.
3. obraz „Studium gołębia – olej na płótnie – Weroniki Tlałki,
Przedstawiona praca jest studium gołębia do większego obrazu. Jest to każdy gołąb, który spogląda na mnie z balkonu, każdy gołąb który budzi mnie nad ranem, każdy gołąb stukający w parapet, wydający nieprzyjemny dźwięk, irytujący, znienawidzony a jednocześnie wzbudzający jakieś dziwne, ciepłe uczucie w sercu.
4. obrazy „Pętla l” i Pętla IV” -olej na płótnie – Wiktorii Jelonek,
Opis autorki: Intryguje mnie ludzkie wnętrze w znaczeniu nie dosłownym oraz dosłownym. Pragnę podkreślić, że jelita są fascynującym organem pełnym sprzeczności. Wpływają na nasze emocje, stan psychiczny, odporność czy gospodarkę hormonalną. Z drugiej jednak strony jelita są niepokojące. Bezustannie przekształcają estetyczną, pachnącą materię w coś odrzucającego. Nieprzerwanie pracując są niezbędne do przeżycia, są jednak źródłem wstydu i niepokoju. Mogą być problemem uzależniając nas od ich działania, pozbawiając nas możliwości kontroli nad pracą własnego organizmu. Moje prace opowiadają o człowieku jako perfekcyjnie zaprogramowanej maszynie nie pozbawionej wad i ułomności.
5. obraz „Taniec” 2023 – akryl, węgiel i suche pastele na płótnie – Alicji Lament,
Za pomocą technik mieszanych oraz mocnych, kontrastujących kolorów skupiam się na studium postaci oraz przestrzeni, gdzie świat materialny przeplata się z różnymi stanami umysłu, nad którymi nie jesteśmy w stanie przejąć kontroli.
6. obraz „Rok 2017” olej na płótnie – Gabrieli Michalczuk,
Obraz olejny na własnoręcznie wykonanym płótnie. Obraz rok 2017 przedstawia autorkę wśród środowiska jej najbardziej bliskiego- jej rodziny. Jest to jedno wybrane, w zamkniętych ramach obrazu wspomnienie z życia autorki które wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej rozmyte i oddalone. Patrząc na ten obraz wspomina minione czasy. Jest to retrospekcja upływającego czasu.
7. obraz Magdaleny Majewskiej
8. przedmiotem licytacji będą również prace fotografów: Klaudii Mielewczyk i Jana Engela:
Klaudia Mielewczyk (pseudonim Klaudia Khan) Zdjęcie numer 1 – Idylla
Zdjęcie „idylla” autorstwa Klaudii Khan przenosi widza w malowniczy krajobraz leśnej łąki, wiejskiej sielanki, gdzie natura i kobieta splatają się w harmonijną opowieść o delikatności i prostocie. Scena przedstawia młodą kobietę w intymnej sytuacji. Jest to gest świadomej intymności, który jednocześnie podkreśla naturalność i bezpretensjonalność tego momentu. Ujawnia się piękno i delikatność jej ciała oraz nieśmiałość i niewinność. Całość harmonizuje z otaczającym ją środowiskiem, piękną naturą w słoneczny letni dzień
Czar i biel fotografii nadają całości aurę nostalgii, a kontrast pomiędzy ciałem kobiety a otaczającą ją przyrodą tworzy unikalną równowagę. Światło, przenikające przez korony drzew, rzuca subtelną poświatę na nagie plecy, dodając kompozycji głębi i podkreślając urodę naturalnego światła. To zdjęcie emanuje spokojem i beztroską, a jednocześnie ukazuje piękno harmonii między człowiekiem a naturą. „Idylliczna Harmonia” to nie tylko fotograficzna kompozycja, lecz również opowieść o delikatnym tańcu pomiędzy człowiekiem a otaczającym go światem, gdzie piękno idyllicznego chwytania życia w locie zostaje uwiecznione w czarno-białym pejzażu.
Klaudia Mielewczyk (pseudonim Klaudia Khan) Zdjęcie numer 2 – ” portret l „
W monumentalnym świecie czerni i bieli, fotografia „Światło i Cień” rzuca widza w surową, industrialną rzeczywistość atelier. Centralnym punktem kompozycji jest młoda kobieta, stojąca niezmiennie pewna w pozycji naturalnej, w bezpośrednim kontraście do chłodnego otoczenia.
Naga figura modelki, wystawiona na widok obserwatora, staje się elementem surowego piękna i jednocześnie symbolizuje otwartość na autentyczność. Ostre światło słoneczne, przebijające się przez wielkie okna pracowni, podkreśla każdy detal jej ciała, nadając kompozycji siłę i energię.
Cień krzyża, rzucony na nagie piersi kobiety, stanowi dramatyczny element, który dodaje głębi i kontrastu tej niezwykłej fotografii. Przyciemniający cień jest jak subtelne przypomnienie o dualizmie życia, gdzie światło i cień, radość i smutek, istnieją obok siebie.
Industrialna przestrzeń atelier, choć surowa, staje się tłem dla wyrazistego kontrastu między ciałem kobiety a strukturą tego miejsca. Cień kobiety wtapia się w betonowy krajobraz, tworząc symboliczny dialog między naturą a sztucznym otoczeniem.
Światło i Cień” to nie tylko akt fotograficzny, to opowieść o równowadze, kontraście i pięknie ukrytym w surowości i prostocie.
Prace Jana Engela: Polska- projekt wstępny.
zdjęcia są częścią jeszcze nie publikowanej opowieści fotograficznej o miejscu które dobrze znamy na co dzień. Nasz Kraj pełen absurdu, dumy, ma piękną wrażliwość, która chcę zobaczyć, daje aparatowi mnie zaskoczyć.
Fotografia cyfrowa. Format: A3
Weź udział w wydarzeniu i wesprzyj szczytny cel.
Zapraszam – Barbara Reiter
#networking #Gdańsk #vip #vipnetworking